Aktualności

"POMAGAMY JAK UMIEMY" akcja Rossmann

Drukuj
PDF

Dzięki zaangażowaniu pracowników Rossmann znaleźliśmy się w gronie 250 organizacji, które w 2019 r. otrzymają pomoc rzeczową w ramach akcji "Pomagamy jak umiemy".

W dniach 15-28 marca 2019 r. każdy uczestnik Klubu Rossmann może wybrać jedną organizację, którą będzie wspierał robiąc zakupy w drogeriach Rossmann. Wybranej organizacji nie będzie można w danym roku zmienić.

Jeśli Klubowicz nie wybierze organizacji do 28 marca 2019 r., Rossmann zrobi to za niego na podstawie jego aktywności.

LICZYMY NA PAŃSTWA WSPARCIE!!!

 

ROSSMANN - POMAGAMY JAK UMIEMY

Drukuj
PDF

ROSSMANN przekazał nam dary zebrane w ramach akcji "Pomagamy jak umiemy"!

PSONI Koło w Staszowie składa serdeczne podziękowania Zarządowi Supermarketów drogeryjnych ROSSMANN Prezesowi - Panu Markowi Maruszakowi, Członkowi Zarządu - Panu Marcinowi Grabarze, pracownikom sklepów ROSSMANN w Staszowie, Pińczowie, Busku-Zdroju i we Włoszczowej oraz wszystkim klientom, którzy podczas dokonywania zakupów wspierali akcję "Pomagamy jak umiemy".

Dzięki Wam trafiły do nas środki czystości o łącznej wartości 9 720,23 zł!!!

BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

 

Zapraszamy do galerii

 

Wielka Gala Integracji

Drukuj
PDF

Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością.

W tym roku organizacja postawiła sobie za cel promocję talentów i zdolności osób z niepełnosprawnością. Dlatego 17 listopada 2018 r. o godz. 17.00, podczas trwania Wielkiej Gali Integracji uczestnicy wydarzenia zarówno na miejscu, jak i online będą mogli podziwiać zdjęcia prac osób z niepełnosprawnością na telebimie.

Zobaczymy tam między innymi pracę Grzegorza Kowalskiego, wychowanka Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie - placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Staszowie.

 

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/686099

 

 

Weekend aktywności osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin

Drukuj
PDF

W terminie 27.08.2018 r. - 05.10.2018 r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Staszowie realizuje zadanie publiczne pod tytułem: "Weekend aktywności osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin"  w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w 2018 r.

W ramach zadania zostanie zorganizowany weekend aktywności w formie wyjazdowej dla 20 osób zagrożonych wykluczneiem społecznym podzielonych na dwie grupy, tj. 10-osobową grupę osób z niepełnosprawnością intelektualną (do której zostanie zatrudnionych 3 asystentów) i 10-osobową grupę rodziców/opiekunów.

Weekend aktywności zostanie zorganizowany w terminie 21-23.09.2018 r. w Warszawie.

ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE Z BUDŻETU WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO NA WSPIERANIE REALIZACJI ZADAŃ W OBSZARZE POMOCY SPOŁECZNEJ W 2018 R.

Trening umiejętności społecznych - zadanie publiczne w 2018 r.

Drukuj
PDF

W terminie 21.05.2018 r. - 22.06.2018 r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością intelektualną Koło w Staszowie realizuje zadanie publiczne pn. "Trening umiejętności społecznych".

W ramach zadania zostaną zorganizowane 3 treningi umiejętności społecznych dla 12-osobowej grupy osób z niepełnosprawnością intelektualną z województwa świętokrzyskiego (powiat staszowski) w wieku 10-40 lat, wraz z 3 trenerami. Treningi będą trwały od godz. 15.00 we wtorek do godz. 7.00 w środę w następujących terminach: 05-06.06.2018 r., 12-13.06.2018 r., 19-20.06.2018 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Staszowie przy ul. Rytwiańskiej 23.

Realizacja zadania przewiduje organizację warsztatów w zakresie:

- umiejętności społecznych - nawiązywanie kontaktów interpersonalnych, umiejętność bycia aktywnym członkiem grupy, umiejętność pełnienia różnych ról społecznych, nabywanie zdolności adaptacyjnych do nowych sytuacji;

- integracji w grupie - zajęcia integracyjne przy muzyce;

- treningu samoobsługi - nauka samodzielnego mycia, ubierania, wykonywania prac porządkowych.

PROJEKT ZOSTAŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO w 2018 R.